Чому важливо навчитися відчувати своє тіло?

Чому важливо навчитися відчувати своє тіло?

У нашому організмі все взаємопов'язано. Немає непотрібних або зайвих частин. Тіло завжди реагує на впливи ззовні і подає сигнали, якщо в нашому житті щось пішло не так. Але чуємо ми ці сигнали? Звичайно, у всіх вони проявляються індивідуально, але є і закономірності. Так, страхи стають затискачами в тілі і сутулістю, постійний контроль – болем у животі, надмірна відповідальність – вагою на плечах.

Якщо трапляються травми фізичного або психологічного характеру, то тіло просто починає захищати травмовану зону і закриває її. З-за цього нерви не можуть передавати чіткі команди від клітин тіла в мозок і назад. А якщо сигнали не точні, то наш мозок втрачає зв'язок з травмованою областю. І ми просто перестаємо її відчувати. Буває так, що з поля зору зникають цілі групи м'язів або частини тіла,так звані "сліпі зони". Якщо не можемо керувати якоюсь частиною, ми не можемо нею повноцінно рухати. Звідси народжуються компенсації, а то перекос, сколіози, сутулість і т.п. До Речі, "сліпі зони" є у багатьох людей без травм. Часто вони навіть не підозрюють про це. Це відбувається, тому що мозок завжди прагне до найменших затрат енергії і переводить організм в режим автопілота при першій же можливості.

Кращий спосіб повернути контроль над фунциональностью тіла, почати свідомо, вольовими зусиллями направляти свою увагу на окремі частини, спостерігати як вони рухаються. І маленькими кроками повертати рухову функцію. Як тільки мозок виявить недієздатну зону, повірте, через якийсь час там з'явиться рух.

Тіло — це не інструмент, не раб, не ворог, не тягар. Варто довіритися тілу — і вона зможе багато чому навчити нас. 

Вже завтра, у суботу, йога з Ярославою.

Запис за телефоном: 0 (44) 200-50-05

 

Розміщення реклами: (044) 200-18-80 Наші партнери: создание сайта - applemint*