Чому соматотипи не працюють

Чому соматотипи не працюють

Про "широку кістку" чули всі, далі йде поділ людей на Соматотип. Теорію соматотипів запропонував доктор Вільям Шелдон в 1940 році, ще на зорі дієтології. З тих пір минуло багато часу, відкриті нові факти в дієтології, взагалі в медицині, а теорія доктора Шелдона все ще розбурхує маси. Зараз заяви "я ектоморф ... мезоморф ... ендоморф" не більше, ніж заяви! А по суті, виправдання! Безумовно, люди відрізняються товщиною кісток, особливостями будови ... але всі, в однаковій мірі, можуть як схуднути, так і поправитись. Всі підкорюються законам фізіології, чудес не буває.
У загальному розумінні ектоморф - це худорлява людина, яка їсть в будь-яких кількостях все, що заманеться, не набирає ні грама жиру і має проблеми з набором м'язів. Але це не так. Будь-якого ектоморфа можна розгодувати і накачати якщо багато і смачно його годувати, не давати рухатися, крім як здійснювати тренувальні підходи зі штангою.
Мезоморф - такий собі середній типаж, не має особливо зайвого на боках, і струнким не назвеш. Просто це люди з не порушеним налаштуванням "нульового балансу", тобто вони витрачають енергії стільки ж, як і споживають. Або щодня їдять стільки скільки потрібно, або якщо в один день дозволили собі зайвого, то на наступний якось само по собі виходить вийти на негативну середньодобову калорійність.
Ось і дісталися до ендоморфа. Такого здорованя, який всім розповідає про широку кістку і теорію поділу на Соматотип. Але йому давно потрібно було б зізнатися, що варто їсти на піввідра менше і вставати з дивана частіше. Ось ці люди найчастіше відрізняються проблемами харчової поведінки - від голодування до переїдання, з неможливістю це зупинити.
Так ось, варто припинити виправдовувати себе теорією поділу на Соматотип 80-ти річної давнини, йти в зал тренуватися, почати харчуватися правильно і рахувати калорії.
Оксана Тасанова 

Розміщення реклами: (044) 200-18-80 Наші партнери: создание сайта - applemint*